Piece na pelet

Piece na Pelet oraz Pelet

Poza energooszczędnymi rozwiązaniami w stolarce otworowej bardzo ważnym elementem jest ogrzanie domu dlatego w ofercie naszej posiadamy piece wielko gabarytowe jak też piece ozdobne:pellmax-s

Seria pieców Pell-MAX zdecydowanie ogrzeje cały dom te wielkogabarytowe katły przystosowane są do spalania biomasy w postaci pelletu. Korpus kotła wykonany jest w całości z atestowanej stali o grubości 6 mm. Istotną zaletą kotła jest konstrukcja płytowa wymiennika, która w tylnej części posiada specjalny mechanizm czyszczący. Mechanizm ten spełnia dwie funkcje: utrzymuje wymiennik w należytej czystości oraz pełni rolę turbulatora spalin. Kocioł osiąga przez to stałą, wysoką sprawność. Na wyposażeniu kotła znajduje się dodatkowe palenisko rusztowe, które umożliwia okresowe spalanie drewna. Kotły serii Pellmax posiadają palnik wykonany z najwyższej jakości stali, żaroodpornej, wyposażony w ruchomy ruszt włączany cyklicznie podczas pracy kotła.

Konstrukcja rusztu zapewnia skuteczne opróżnianie paleniska z powstającego żużla. Zaawansowana automatyka obsługująca pompę c.o., c.w.u., pompę podłogową i cyrkulacyjną oraz układ rozpalania paliwa sprawia, że obsługa kotła sprowadza się do niezbędnego minimum.

Do uzupełnienia oferty piecyków paletowych proponujemy biomasę sosnową pakowaną w workach Pellet po 15 kg lub większych opakowaniach big-bag.